Counter-Strike: Global Offensive - instalacja złośliwego oprogramowania przez fragi

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 22.07.2017, 10:07


Kategorie: Aktualności

Counter-Strike: Global Offensive - Aparatura złośliwego oprogramowania Wskutek fragi - przykład #1

Jak donosi Obróbka serwisu oneupsecurity.com (dzięki, sekurak), gry korzystające z silnika Source, Tedy np. przeokropnie popularne Counter-Strike: Global Offensive Azaliż Team Fortress 2, pozwalały na zdalne prolog na komputerze użytkownika złośliwego oprogramowania. Wszyściuśko Poprzez narzędzia SDK zawierające lukę w buffer overflow (przepełnienie bufora). Pozwalała ona na podmienienie oryginalnego pliku ragdoll na spreparowany model. Oznacza to, że grając na niestandardowej mapie Zali podejrzanym serwerze, można było narazić się na atak, np. zostając zastrzelonym. Valve na szczęście zareagowało Walnie Wnet i już jakiś Pora temu zaktualizowało swoje produkcje, Ależ jeżeli gracie w tytuły tej firmy, to czujcie się ostrzeżeni.


Grając w gry Valve, lepiej utrzymywać się U życiu / Fot.: One Up Security. - Counter-Strike: Global Offensive - Osprzęt złośliwego oprogramowania Na skutek fragi - wiadomość - 2017-07-24
Grając w gry Valve, lepiej utrzymywać się W pobliżu życiu / Fot.: One Up Security.


Tagi: gry na świecie CS:GO / Counter-Strike: Global Offensive hakerzy Source Engine Team Fortress 2 Valve Software wirusy PC
Zostaw komentarz: